Zdeněk Jirotka

Saturnin

Čte:

Jiří Samek

Velmi zdařilý humoristický román našeho současníka, spisovatele i dlouholetého redaktora rozhlasu a Dikobrazu.Napsal jej před více než padesáti lety, za války, snad jako výraz odreagování své duše v těžké době, a přesto jde o dílo nadčasové a stále aktuální. Okouzluje a získává už několik generací čtenářů. Tento titul vyhrál v České republice 1. místo v celostátní anketě Kniha mého srdce!

Vynikající interpret na mikrofon, herec Jiří Samek (+ 2009) se ujal Saturnina s radostí, neboť tato kniha stále ležela na jeho nočním stolku. Získal si svým pojetím četby mnoho příznivců mluveného slova a audioknih. Nahrávka se stala nejoblíbenější mezi zvukovými adaptacemi na našem trhu. Jiří Samek proto získal ocenění za nejlepší herecký výkon – Cenu AudioStory v roce 1999. Další příznivce získává Saturnin mezi zákazníky elektronicky šířených audioknih. Na webovém portálu Audioteka.cz mám mnoho nádherných hodnocení od posluchačů.

Jiří Samek byl pražský rodák, ale největší část svého tvůrčího i občanského života prožil v Plzni. Často spolupracoval s Českým rozhlasem, také však s filmem i televizí (je známý z Četnických humoresek) a často daboval.

Scénář a režie: Jan Berger
Hudba: Leoš Kosek
Natočeno ve zvukovém studiu Národního divadla v Praze
Záznam zvuku, střih a mixáž: Miroš Svatoň
Mastering: studio AION Praha
Producentka: PhDr. Jindřiška Nováková
3 audio CD, celková stopáž: 239:10 minut
℗ a © 1991,2007,2009 AudioStory

Obsah:

1.Saturnin – 1. část
2.Saturnin – 2. část
3.Saturnin – 3. část

Obchod:

Kosmas Supraphonline Audioteka Audiolibrix Alza

AudioStory © 1991-2018

Partneři: Nakladatelství Argo | Nakladatelství Vyšehrad | Nakladatelství Portál | Deník Knihy

Stránky: Miroslav Hařovský