Chalíl Džibrán

Zlomená křídla

Čte:

Saša Rašilov, Klára Sedláčková

Chalíl Džibrán ( 1883-1931)
Libanonský spisovatel a malíř psal svá díla arabsky a po přesídlení do Ameriky i anglicky. Do povědomí celého civilizovaného světa se zapsal zejména básnickou prózou Prorok, přeloženou do mnoha jazyků. V jeho dílech se oslava milenecké lásky, přátelství, svobody, umění a přírody spojuje se společenskou a politickou kritikou. Tento dvojí tón se v jeho díle slévá v jedinečný souzvuk, jenž objímá svět v jeho plnosti: od osamělých, vznešených krajin ducha až po každodenní život mezi lidmi. Neboť – jak Džibrán jasně vidí – jedno nelze od druhého oddělit.

Zlomená křídla, jedno z nejkrásnějších Džibránových děl, jsou poetickým převyprávěním příběhu tragické lásky autorova mládí. Jeho základní napětí vyvěrá z rozporu mezi svobodou lásky, jež je Božím darem, a falší společenských konvencí, které Džibrán podrobuje tvrdému odsouzení.

Zlomená křídla jsou zvukově zpracována jako dramatizovaná próza pro dva hlasy s hudbou. Mužný projev Saši Rašilova se snoubí s křehkým hlasem a sugestivním výrazem Kláry Sedláčkové-Oltové. Hudební složky se ujal také Saša Rašilov, který je jejím autorem a také interpretem. Nahrávka umožňuje posluchačům hluboký citový prožitek příběhu veliké osudové lásky, která přesahuje pozemskou pouť člověka.Charakterizuje lásku jako obrovský svobodný dar člověka člověku, dar, který je inspirován z říše Ducha.

Překlad: Josef Hermach
Scénář a režie: Jindřiška Nováková
Hudba: Saša Rašilov
Slovo natočeno ve zvukovém studiu na DAMU v Praze
Záznam zvuku, střih, mixáž a mastering: Jiří Suchánek
Komplet 2 audio CD, celková stopáž: 156:26 minut
℗ a © 2011 AudioStor ya Vyšehrad s.r.o.

Obsah:

CD1
1. Úvod
2. Ruka osudu
3. Na prahu chrámu
4. Bílá pochodeň
5. Bouře
6. Ohnivé moře
CD2
1. Před trůnem smrti
2. Mezi Astartou a Kristem
3. Obětování
4. Zachránce

            
Celý obsah

Obchod:

Audioteka Supraphonline Alza Kosmas Audiolibrix

AudioStory © 1991-2018

Partneři: Nakladatelství Argo | Nakladatelství Vyšehrad | Nakladatelství Portál | Deník Knihy

Stránky: Miroslav Hařovský